Dach
Remont budynku
Opracowanie: Grand Canyon National Park
Na podstawie: http://www.flickr.com

Budując dom - tynki i ich właściwości

Przy budowie domu na samym początku stawia się gołe ściany, później trzeba wylać strop, kładzie dach i tworzy instalacje i przyłącza. Po tym wszystkim dopiero nadejdzie czas na wykończenie wnętrz, położenie tynków, wylanie podłóg i pomalowanie wszystkich pomieszczeń. Jednym z ważniejszych etapów prac wykończeniowych, mających sporo wpływu na wygląd domowych pomieszczeń, jest zrobienie trwałych i najbardziej istotne prostych tynków. Tynki Używane są w budownictwie od setek lat. Ich głównym zadaniem jest wyrównanie ściany, ale również ich zabezpieczenie przed wpływami mechanicznymi, atmosferycznymi i wilgocią.
prace remontowe
Opracowanie: specialoperations
Na podstawie: http://www.flickr.com

W czasie prac remontowych stosuj tylko pewne i wysokojakościowe materiały, od nich zależny bywa rezultat działań

W przypadku, gdy planuje się przeprowadzić remont, trzeba pomyśleć o kupnie dobrej jakości produktów budowlanych oraz wykończeniowych. Nie można w tym przypadku postawić na bylejakość, gdyż od klasy zastosowanych artykułów uzależniony bywa finalny rezultat działań. Już w momencie planowania działań, należy rozejrzeć się za potrzebnymi towarami, aby zgromadzić je na miejscu z należytym wyprzedzeniem. Bez względu na to, czy nabywa się materiały wykończeniowe czy narzędzia, lepiej decydować się na sprawdzone rozwiązania.
Budowa dachu
Opracowanie: Marma Polskie Folie
Na podstawie: Marma Polskie Folie

Jakie wady oraz zalety posiadają dachówki ceramiczne? Jak długi okres gwarancji na nie najczęściej obowiązuje?

Osoby, jakie planują zmianę poszycia dachu, na pewno myślą nad wadami oraz zaletami różnych możliwości. Jest to temat istotny, gdyż ma kluczowy wpływ na wybór konkretnego rozwiązania. Jakie trzeba wymienić wady oraz zalety dachówek ceramicznych?
Umywalka blatowa
Opracowanie: KOŁO
Na podstawie: KOŁO

Czym są układy rozsączające oraz gdzie są one wykorzystywane?

Osoby, które mają własny dom jednorodzinny i pragną ponadto dbać o środowisko naturalne, mogłyby zainstalować swój system uzdatniania deszczówki. Można by ją poddawać specjalnym procesom, żeby zdołać ją później wykorzystywać do wielu różnych celów.


Czym są układy rozsączające oraz gdzie są one wykorzystywane?

Tego typu systemy znajdują także zastosowanie przy oczyszczalniach ścieków.
Zielony dach w centrum miasta
Opracowanie: Center for Neighborhood

Co to jest dachy odwrócone?

Dachy odwrócone, nazywane także dachami zielonymi, posiadają współcześnie wielu miłośników. Tworzone były zresztą już w dawnych czasach. wyłącznie funkcję ozdobną z uwagi na piękno hodowanych tam roślin. Kilka lat temu odkryto jednak, że tego rodzaju pomysł może generować sporą liczbę innych korzyści.
pustaki
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Ceramika budowlana – znakomity materiał do budowy domu i nie tylko

Dużo ludzi w okresie budowania domu oraz innych budynków zwykle się zastanawia, jakie materiały budowlane są najkorzystniejsze. Wiele wówczas zależy od konkretnego przeznaczenia budynku, ale wśród dużej ilości artykułów budowlanych zdecydowanie najlepiej odznaczają się ceramiczne z paru powodów.
dachówki
Opracowanie: Wienerberger
Na podstawie: http://www.wienerberger.pl

Świetne materiały budowlane z ceramiki, to z całą pewnością dachówka wentylacyjna i pustaki izolacyjne!

Jesteś w trakcie planowania budowy mieszkania? Myślisz które wybrać półprodukty budowlane, okna, drzwi , a także dach? Jeżeli masz obiekcje bądź jakieś pytania, to jak najprędzej skontaktuj się ze specem z tej branży. Będziesz miał gwarancję, że podjęta przez Ciebie decyzja będzie trafna.
kopalnia granitu Strzegom
Opracowanie: michimaya
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kamień ozdobny – do czego możesz go zużyć?

Chcesz zapewnić oryginalny design własnemu domowi? Wypatrujesz czegokolwiek, by poprawić wygląd ogrodu? W takowym przypadku trzeba mieć na uwadze dekoracyjny kamień.


Kamień ozdobny – do czego możesz go zużyć?

Nie sposób wyliczyć w jednym zdaniu wszystkich przeznaczeń kamienia , jednakowo jak nie sposób przytoczyć wszystkich jego typów.
dach
Opracowanie: Wienerberger
Na podstawie: Wienerberger

Jakim sposobem odpowiednio zabezpieczyć dach naszego domku?

Uniwersalnie wiadomo, że wykonanie remontu naszego domu to skomplikowane zadanie, z jakim będziemy zmuszeni się pewnego razu zmierzyć. O ile sam fakt jego wyekwipowania nie powoduje nam wielu kłopotów, to jednak sytuacja ewidentnie komplikuje się w przypadku przeprowadzenia potrzebnych działań budowlanych. Osoby, jakie nie posiadają rozległej wiedzy w temacie budownictwa oraz stosownych umiejętności manualnych mogą niejednokrotnie czuć się totalnie zagubione.
dach
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Budowa domu to w rzeczywistości istotna sprawa. Nie zapominajmy o tym, sprawmy, by nasz dom był jak najlepiej stawiany

Budując dom koniecznie musimy pamiętać o bardzo wielu kwestiach. Jest to przedsięwzięcie, które będzie kosztowało nas sporo czasu i pieniędzy, pochłaniające dodatkowo nieco naszych nerwów. Poza sprawami oczywistymi, czyli papierkową robotą, musimy też wybierać możliwie najlepsze materiały albo ufać osobom, które zatrudnimy, że wybiorą właśnie takie, jednak powinniśmy ciągle wszystko kontrolować i mieć na wszystko oko. No tak, budowa domu nie jest sielanką, to niekończący się proces, być może nawet, gdy już będzie po wszystkim.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.