Dach
Dach domu
Opracowanie: Elias Gayles
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dach płaski - czym pokryć oraz w jaki sposób trwale zaizolować?

Dach płaski to nie lada wyzwanie dla architektów. Wbrew pozorom pionowa płaszczyzna utrudnia solidne pokrycie dachu, służy powstawaniu mostków cielnych, a także naraża go na zaleganie opadów oraz zanieczyszczeń bądź powstawaniu zwilgotnienia. W przeciwieństwie do dachu spadzistego stropodach potrzebuje lepszych produktów i izolacji.
Izolacja
Opracowanie: BOLIX
Na podstawie: BOLIX

Nadzwyczaj odpowiednią alternatywą dla tradycyjnego ocieplania dachu watą może być izolacja natryskowa

Na konstrukcję domu od podstaw składa się kilka części, jakie muszą być odpowiednio wykonane, aby w dalszym czasie nie występowały defekty. Startuje się od postawienia fundamentów i ścian, jakie mają być solidne i odporne na rozmaite okoliczności pogodowe. Za to w przypadku dachu istotne jest jego poprawne uszczelnienie, albowiem najogromniejsza ilość ciepła w domu ucieka naturalnie przez dach.
Pianka
Opracowanie: Thermaflex
Na podstawie: Thermaflex

Współczesnemetody izolacji w budownictwie.

Główny etap budowy mieszkania kończy się położeniem dachu. Co za tym idzie, dodatkowo i izolacja dachu przed wpływem przeróżnychelementów atmosferycznych. Są dwa typy izolacji: poprzez położenie wełny mineralnej tuż przy poddaszu czylipoprzeznatrysk pianki poliurentanowej.
zielony dach
Na podstawie: www.flickr.com

Nowoczesne dachy zielone - ładne, luksusowe i praktyczne

O dzisiejszych dachach zielonych mówi się współcześnie coraz więcej, bo spotykamy się z nimi znacznie częściej aniżeli kiedyś. Dachy zielone nie są dzisiaj już taką nowością jak kiedyś, jednak multum ludzi dalej nie wie czym są dachy zielone, a także jakie niosą za sobą korzyści.
ściany
Opracowanie: Tim Childers
Na podstawie: http://www.flickr.com

Różne typy ścian: ściany z jednej warstwy!

Chcąc wybudować dom dla jednej rodziny chcemy, aby był nie tylko komfortowy, ale mimo wszystko komfortowy. Tak więc zjawia się pytanie: jaki rodzaj ścian zewnętrznych wybudować? Dość ważnym elementem konstrukcyjnym domu są jego ściany działowe. Do ich wybudowania można zastosować przeróżnych materiałów, przeróżne też można je wykończyć. Od tych dwóch czynników zależne będzie, jak wielkie będą straty ciepła w czasie zimy.
Styropian
Opracowanie: Grupa Atlas
Na podstawie: Grupa Atlas

Izolacja termiczna dachu - kilka przydatnych ciekawostek

Kiedy patrzymy na jakiś dom to twierdzimy, że jest ładny albo nie. Wszystko zależy od tego, jaki mamy gust, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Jednak bywa, że fajnie jest podglądnąć u kogoś jakieś ciekawe rozwiązania i wdrożyć je u siebie. Jednak, jeżeli chodzi o dom, to najistotniejsze nie jest to, co widać gołym okiem, a to, co w środku, to, jak wszystko zostało zabezpieczone, by domownikom nie tylko było przyjemnie, ale zwłaszcza bezpiecznie.
nawierzchnia
Opracowanie: James St. John
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nawierzchnia żwirowa będzie często stosowana

Co powinniśmy wykorzystać przy kładzeniu nawierzchni?

Nawierzchnia żwirowa będzie często stosowana


Nie ma znaczenia czy budujemy bieżnię, czy układamy podjazd do domu, a może wymyślamy robić na dachu ogród. Wciąż musimy zadbać o to, aby wykorzystywać najlepsze przedmioty, które będą idealnie przygotowane do tego typu rzeczy, dzięki czemu przez długi czas świetnie będą wypełniały własne zadanie. Istotna będzie tutaj nie tylko kwota, ale również jakość proponowanych produktów i ich odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.