Budynek
dom
Opracowanie: Thomas Kohler
Na podstawie: http://www.flickr.com

W trosce o swój dom

Jeśli mamy to szczęście, że mieszkamy we własnym domu, to zapewne ważny jest dla nas każdy dzień w nim spędzony. Jednakże nie da się ukryć, że mieszkanie „na swoim” to nie tylko radości życia codziennego, ale także i różne obowiązki, jakie spadają na wszystkich gospodarzy. Warto pamiętać, że to naszą rolą i naszym obowiązkiem jest wynoszenie śmieci, troszczenie się o trawnik, odśnieżanie podjazdu, troska o bezpieczeństwo, utrzymanie porządku w ogrodzie, zadbanie o to, aby rachunki były opłacane…
dom z ogródkiem
Opracowanie: www.flickr.com
Na podstawie: www.flickr.com

Idealny projekt domu istnieje. Przeczytaj, w jaki sposób go znaleźć.

Faktycznie jest w czym przebierać, jeżeli idzie o przystępność gotowych projektów budynków. W jaki sposób rozpoznać, czy projekt domu jest należyty, nie zawiera omyłek, jest stosowny dla twojej rodziny, konweniuje do warunków parceli? Jaki budynek ostatecznie dobrać? Podpowiadamy, jakimi nakłaniać się wyznacznikami przy doborze projektu.
Wystrój wnętrz
Opracowanie: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com

Projektowanie wyposażenia – skorzystać z usług dekoratora czy wykonać na własną rękę?

Wprowadzasz się do nowo kupionego nieruchomości? A może przeprowadzka? Zamiana mieszkań? Znużenie anachronicznym wyposażeniem? Jeśli odpowiedź na któreś z postawionych pytań jest pozytywna, zaleca się zastanowić się nad planowaniem wnętrz.
budowa
Opracowanie: Freddy

Czym powinna wyróżniać się najlepsza firma budowlana?

Budowa domu w każdym przypadku jest przeżyciem rzeczywiście stresującym, jako że to inwestycja na lata. Koszty całego przedsięwzięcia są z reguły na tyle obciążające, że inwestorzy muszą dokładnie prowadzić listę wydatków. Koniecznością jest też wyszukanie doświadczonej ekipy budowlanej. W Polsce, firmy budowlane są dziś często zajęte, gdyż wielu fachowców wyjechało do innych krajów, w poszukiwaniu wyższych zarobków. Jeśli ekipa jest naprawdę dobra, z pewnością będzie miała wypełniony terminarz. Długi czas oczekiwania to jedna z cech, która charakteryzuje warte polecenia firmy.
Projekt domu
Opracowanie: philcampbell
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/clanlife/4315136665/

Planujesz budowę domu? Musisz zakupić odpowiedni projekt, by sprostać wymaganiom swoim i bliskich

Budowa domu to poważna kwestia oraz nie mniej poważna inwestycja. Przez to wszelkie decyzje związane z nią potrzeba podejmować świadomie oraz po głębszym zastanowieniu. Budowa domu okazuje się inwestycją na dużo lat, niejednokrotnie na resztę życia. Trzeba o tym pamiętać, kiedy wybiera się plan budynku dla siebie oraz najbliższych.
mieszkanie - przekrój
Opracowanie: Kasia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na jakie ogrzewanie domku się zdecydować?

Istnieje parę paliw, jakie wykorzystuje się do ogrzewania budynków. Każde z nich charakteryzuje się całkiem innymi własnościami, dlatego powinniśmy znać ich słabsze i mocne strony.


Na jakie ogrzewanie domku się zdecydować?

Grzanie węglem jest to najpopularniejsze, ale najmniej wygodne źródło ciepła.
dom
Opracowanie: Tomas Riehle
Na podstawie: Schϋco

Izolacja budynku przed zimą poprzez zamontowanie styropianu

Przechadzając się po okolicy z psem przechodzę blisko zrujnowanego domu. Pojawiła się myśl, iż kiedy zniszczy się dach ginie dom. Dramatyczne jednak prawdziwe - nie da się wtenczas już nic więcej zrobić jak tylko unicestwić budynek do końca i wybudować od nowa dbając o odpowiedni dach tak by wytrzymał on wiele lat. Oczywiście dach jest uwieńczeniem domku niemniej jednak trzeba mu poświęcić trochę czasu.
izolacja budynku
Opracowanie: Giles Douglas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co trzeba dowiedzieć na temat izolacji natryskowej?

Powiększające się cały czas ceny ogrzewania prowadzą do tego, że posiadacze zarówno już wybudowanych domów, jak też właściciele domów dopiero budowanych przykładają wielką rolę do ich ocieplenia. Jakie metody ocieplania budynków są dzisiaj stosowane? Duża część posiadaczy domów jednorodzinnych wybierała jak dotąd styropian bądź wełnę mineralną. Rynek materiałów przeznaczonych do ocieplania budynków cały czas się jednak rozwija.
Bloczki fundamentowe
Opracowanie: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®

Zastosowanie odpowiedniej technologi, to gwarancja solidnego, wodoszczelnego, trwałego i bezpiecznego domu

Trwały fundament, to bardzo ważny moduł każdej budowli. Od niego zależy stabilność, stałość ale też perspektywa rozbudowy obiektu budowlanego. Sposób fundamentowania, powinno się każdorazowo dostosować do uwarunkowań gruntowych miejsca gdzie ma stanąć budynek.
Zielony dach w centrum miasta
Opracowanie: Center for Neighborhood

Co to jest dachy odwrócone?

Dachy odwrócone, nazywane także dachami zielonymi, posiadają współcześnie wielu miłośników. Tworzone były zresztą już w dawnych czasach. wyłącznie funkcję ozdobną z uwagi na piękno hodowanych tam roślin. Kilka lat temu odkryto jednak, że tego rodzaju pomysł może generować sporą liczbę innych korzyści.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.