Budowa
dom
Opracowanie: Jeremy Levine
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zalety i wady domu oddalonego od większego miasta, jak odpowiednio zabrać się za jego budowę

Wielu ludzi, zwłaszcza w dużych miastach po iluś latach spędzonych w korkach, hałasie i zanieczyszczonym powietrzu w pewnym momencie podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się na peryferia. Najczęściej wygląda to tak, że tego typu osoby kupują w jakiejś okolicznej miejscowości działkę, stawiają na niej swój wymarzony dom a zakończenie pozbywają się mieszkania i spłacają pozaciągane kredyty.
kamień, granit
Opracowanie: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Zdecyduj się na zakup schodów i parapetów z grafitu firmy Strzegom

Każdy z nas chce mieszkać w ślicznym i wygodnym domu jednorodzinnym. Na nieszczęście nie jest to tak łatwe jak mogłoby się z początku wydawać. Nie ma w tym z kolei nic ekscentrycznego, albowiem koszt zbudowanie domu jednorodzinnego w większości przypadków pochłania wiele funduszy.
dom
Opracowanie: ZZ Bottom
Na podstawie: http://www.flickr.com

Projektowanie mieszkań powinno rozpocząć się od podjęcia decyzji w jakim stylu ma być budynek

Decydując się na nabycie parceli i budowę domu należałoby pomyśleć który styl najbardziej nam się podoba i jak pragniemy, żeby wyglądało nasze gniazdko. W tej sprawie nie winno się ślepo podążać za trendami, bowiem one błyskawicznie przemijają, a raz postawiony dom będzie nam służył najprawdopodobniej do końca egzystowania.
dom z drewna

Do czego jest używane drewno w jednorodzinnym budownictwie

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do budowy, jakie wykorzystuje człowiek. Obecnie jego rola na budowach nieco się zmniejszyła, gdyż bardzo popularne stały się cegły, pustaki i beton, lecz w dalszym ciągu bez niego trudno byłoby sobie poradzić w wielu przypadkach. Na przykład cały czas stanowi podstawowy materiał używany przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy na końcu na dach będzie kładziona blacha czy dachówka, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi wykonane będzie właśnie z wysuszonych elementów z drewna.
wybierz garaż
Opracowanie: Jon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Każdy budynek składa się z dużej ilości części składowych pośród których odróżniamy te konstrukcyjne oraz niekonstrukcyjne.

Każdy budynek składa się z dużej ilości elementów pośród których wyróżniamy te konstrukcyjne i niekonstrukcyjne. Do pierwszej dziedziny zaliczamy elementy jak np.: stropodachy, płyty fundamentowe, ściany samonośne, belki itp.. Drugi typ obejmuje komponenty jak na przykład: drzwi, okna, świetliki, parapety, bramy itd..
budowa domu

Które materiały warto wykorzystać przy budowie domu?

Nie od dziś wiadomo, że posiadanie przez nas prywatnego miejsca zamieszkania jest śladem naszej autonomii oraz niezależności. Doświadczenie wyjawia, że chcemy je posiadać już we wczesnych latach naszego życia, jednak urzeczywistnienie tego celu w praktyce pod żadnym pozorem nie jest proste.
wkręty
Opracowanie: Jacqui Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Stal nierdzewna cieszy się kapitalnym uznaniem w budownictwie i różnorodnym przemyśle

Zastosowanie stali nierdzewnej ma szerokie działanie w różnorodnych branżach przemysłu, a również w budownictwie czy używane są do różnych konstrukcji. Stal nierdzewna wykonana jest z dużej jakości stali o szerokiej trwałości oraz solidności przed korozją.
budowa
Opracowanie: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®

Jakim sposobem przygotować się do wybudowania swojego domu?

Każdy z nas chce zbudować swój dom. Jest to w pewnym sensie cel naszych wszystkich marzeń na temat kompletnej niezależności oraz spełnienia. Niemniej jednakże jego realizacja jest stosunkowo trudnym wyzwaniem, dlatego też nie wszyscy z nas mogą cieszyć się własnym zakątkiem.
szkielet budowanego domu

Tworzenie ciekawych domów

Pomysł budowy swojego domu łączy się z wieloma odpowiedzialnymi decyzjami. Zanim budowa domu na podstawie wymarzonego projektu się rozpocznie, trzeba dopełnić paru formalności. Najistotniejszą z nich jest otrzymanie zezwolenia na budowę. W tym celu trzeba dostarczyć należyty wniosek wraz z załącznikami. Najistotniejszym załącznikiem jest plan budowlany.
impreza
Opracowanie: Carodean Road Designs
Na podstawie: http://www.flickr.com

O czym należy pamiętać podczas szukania mieszkania dla siebie, zalety mieszkań nowych i używanych.

Poszukując mieszkania klienci do wyboru mają dwie opcje. Albo zdecydują się na mieszkanie używane, w jakim ktoś już wcześniej mieszkał, albo całkiem nowe, oferowane przez jednego z deweloperów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.