Budowa
budowa domu

Które materiały warto wykorzystać przy budowie domu?

Nie od teraz wiadomo, że posiadanie przez nas prywatnego miejsca zamieszkania jest wyrazem naszej autonomii oraz niezależności. Praktyka pokazuje, że chcemy je posiadać już we wczesnych latach naszego życia, niemniej jednak zrealizowanie tego celu w praktyce wcale nie jest łatwe.
szkielet budowanego domu

Tworzenie ciekawych domów

Projekt budowy swojego domu wiąże się z wieloma istotnymi rozstrzygnięciami. Zanim budowa domu na podstawie wymarzonego wzoru się rozpocznie, należy dopełnić kilku formalności. Najistotniejszą z nich jest zdobycie zezwolenia na budowę. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek razem z załącznikami. Najistotniejszym załącznikiem jest projekt budowlany.
dom
Opracowanie: Jeremy Levine
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zalety i wady domu oddalonego od większego miasta, jak odpowiednio zabrać się za jego budowę

Wiele osób, szczególnie w dużych miastach po iluś latach spędzonych w hałasie, korkach i smrodliwym powietrzu w pewnym momencie podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się na peryferia. Najczęściej wygląda to tak, że tego typu osoby kupują w którejś z okolicznych miejscowości działkę, budują tam swój wymarzony dom a zakończenie pozbywają się mieszkania i spłacają część długów.
Firma budowlana
Opracowanie: Tirso Lecointere
Na podstawie: http://www.flickr.com

Firma budowlana Wrocław wykorzystuje z najlepszych rozwiązań

Podczas budowy wszystko powinno pójść określonymi fazami
Kiedy pragniemy stawiać jakiś budynek, pragniemy mieć świadomość, że wszystko wyjdzie dobrze, a co się z tym wiąże, że będzie on mocny oraz postawiony stosunkowo szybko.
kształt
Opracowanie: EDUSPACES - przestrzenie edukacji XXI wieku
Na podstawie: http://www.flickr.com

Choć zasadniczo przy budowie bądź remoncie domu piętrowego pracują specjaliści, to gospodarz także może wnieść swój wkład

budowa domu to wielkie, także finansowo duże przedsięwzięcie, ale i zarazem dobra inwestycja na życie. Tak podczas budowy, jak i generalnego remontu pracują grupy doświadczonych rzemieślników. Dekarze układają arkusze blachy, murarze wznoszą mury, a elektrycy przygotowują instalację elektryczną.
wkręty
Opracowanie: Jacqui Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Stal nierdzewna cieszy się kapitalnym uznaniem w budownictwie i różnorodnym przemyśle

Wykorzystanie stali nierdzewnej ma wielokierunkowe zużycie w rozmaitych gałęziach przemysłu, a także w budownictwie czy też używane są do rozmaitych konstrukcji. Stal nierdzewna zrobiona jest z wysokiej jakości stali o dużej trwałości oraz odporności przed rdzą.
nowoczesne fasady
Opracowanie: Firma WIŚNIOWSKI
Na podstawie: Firma WIŚNIOWSKI

Jak wybrać naprawdę solidną ekipę budowlaną? Garść wskazówek!

W współczesnych czasach budowanie domu to z pewnością nie bułka z masłem. Wprawdzie coraz więcej osób decyduje się porzucić prace w korporacji i przenieść się na wieś, w sprawie budowania domów zwykle nie mamy zbyt dużego doświadczenia. Właśnie w takich wypadkach oczywiście przydaje się dobra ekipa budowlana - jak jednakże taką znaleźć?
dom
Opracowanie: ZZ Bottom
Na podstawie: http://www.flickr.com

Projektowanie mieszkań powinno rozpocząć się od podjęcia decyzji w jakim stylu ma być budynek

Decydując się na zakup parceli oraz budowę domu należałoby zastanowić się który styl w największym stopniu nam się podoba i jak chcemy, żeby wyglądało nasze własne M. W tej sprawie nie powinno się ślepo śpieszyć za trendami, ponieważ one szybko mijają, a raz wybudowany dom będzie nam służył prawdopodobnie do końca życia.
kamień, granit
Opracowanie: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Zdecyduj się na zakup schodów i parapetów z grafitu firmy Strzegom

Każdy pragnie żyć w pięknym i praktycznym domu. Niestety nie jest to tak proste jak zdołałoby się z początku wydawać. Nie ma w tym natomiast nic zadziwiającego, bowiem koszt zbudowanie domu jednorodzinnego w większości przypadków pochłania gro funduszy.
dom z drewna

Do czego jest używane drewno w jednorodzinnym budownictwie

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do budowy, jakie wykorzystuje człowiek. Obecnie jego rola na budowach nieco się zmniejszyła, gdyż bardzo popularne stały się cegły, pustaki i beton, lecz w dalszym ciągu bez niego trudno byłoby sobie poradzić w wielu przypadkach. Na przykład cały czas stanowi podstawowy materiał używany przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy na końcu na dach będzie kładziona blacha czy dachówka, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi wykonane będzie właśnie z wysuszonych elementów z drewna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.